KONST / Litografier / Färglitografi 13581607
*
nr 1358 1607
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/100,1965. Motivet: 32x48cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 19:10:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 13:49:20
1
100 kr
2/11 12:21:36
2
300 kr
2/11 13:18:10
1
200 kr
2/11 13:18:10
2
250 kr (Budbetjänt)
2/11 13:18:25
1
300 kr
2/11 13:18:25
2
300 kr (Budbetjänt)
2/11 13:18:38
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50
*
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tore Wideryd
nr 1358 1607
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 2/100,1965. Motivet: 32x48cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 13:49:20 | 1 | 100 kr |
2/11 12:21:36 | 2 | 300 kr |
2/11 13:18:10 | 1 | 200 kr |
2/11 13:18:10 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/11 13:18:25 | 1 | 300 kr |
2/11 13:18:25 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/11 13:18:38 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tore Wideryd
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Tore Wideryd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tore wideryd
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:50